Z czym łączyć greenery?

Porady kolorystyczne Opublikowano: środa, 18 stycznia 2017

Greenery – kolor roku 2017

Czytałam już o nim różne opinie: że jest po prostu brzydki, że ubrań w tym kolorze za wiele nie kupimy, że ciężko będzie łączyć go z innymi kolorami.

Czas ustosunkować się do koloru, który firma Pantone wskazała jako dominujący w tym roku. Pamiętajmy, że nie dotyczy on tylko ubrań, ale też wystroju wnętrz, akcesoriów, reklamy, grafiki.
Na początek, kilka informacji oficjalnych.

greenery-pantone-kolor-roku-2017

greenery

Greenery ma symbolizować świeżą, wiosenną zieleń, budzenie się do życia. Zgodny jest z trendem eko. Pantone wskazuje też, że łatwo on łączy się z innymi kolorami: stonowanymi, jaskrawymi, głębokimi, pastelami. Oto kilka ich propozycji:

greenery

Oglądając zestawienia, inspiracje i propozycje wskazane przez firmę, zdecydowanie bardziej widzę wykorzystanie go w przestrzeniach publicznych, architekturze czy wystroju wnętrz niż w szafie Polek.

Czy greenery jest brzydki?

To zapewne kwestia indywidualna, ale z doświadczenia wiem, że nie przepadamy za dużą ilością zieleni w szafie. Szczególnie świeżej, wiosennej zieleni. Bo khaki, oliwka, butelkowa zieleń pojawiają się od czasu do czasu. Zgaszasz się ze mną?
Podjęłam temat wyboru zieleni w osobnym wpisie: Z czym łączyć zielony?

Kolor roku 2017 nie do końca kojarzy mi się ze świeżą wiosenną zielenią. Oczywiście, należy do palety wiosny, ale moje oczy widzą go jako ciemny odcień zieleni w tej palecie. Ma w sobie dość dużo czerni (CMYK 23,0,57,31), co oznacza, że jak na zieleń wiosenną już nie jest taki super jasny i świeży. Gdyby zabrać mu tę czerń, wyglądałby tak:

greenery bez czerni

To dla mnie bardziej obraz pokazujący świeżą i wiosenną zieleń, bo wiosna jest dla mnie lekka, czyli jasna.

Przejdźmy jednak do rzeczy, czy jak i z czym, i dla kogo dzisiejszy bohater w szafie.

Greenery – dla jakiego typu urody?

Jest to kolor o ciepłej temperaturze, średnim walorze i średniej chromatyczności. Oznacza to, że najlepiej będzie mu w towarzystwie kolorów z palety wiosen i jesieni. Najbardziej mogą polubić się z nim Jasne Wiosny, Ciepłe Wiosny, Ciepłe Jesienie, Zgaszone Jesienie. Nienajgorzej sprawdzi się w szafie Jasnego Lata, Ciemnej Jesieni, Zgaszonego Lata. Kto nie spojrzy na niego wcale? Chłodne Lato, Chłodna Zima, Czysta Zima, Czysta Wiosna.

Jak łączyć greenery z innymi kolorami?

Może być trudno na początku. Dużo czasu zajęło mi zestawianie próbek ze sobą, aby cokolwiek zaakceptować. Wyszło mi kilka zestawień, które są dość krzykliwe, ale wierzę, że typ urody plus odpowiednia osobowość je udźwigną.
Najważniejsza sprawa: zestawiaj odpowiednio do swojego typu urody. Jeżeli Twoja uroda jest jasna, dodaj bieli lub pasteli.

greenery

greenery

greenery

Jeżeli masz ciemne włosy, oczy, karnację, użyj ciemnego koloru:

greenery

greenery

greenery

 

greenery

greenery

greenery

Ciepłe Wiosny i Ciepłe Jesienie mogą poszaleć z mocnymi zestawieniami jak:

połączenie2

połączenie7

połączenie8

połączenie14

połączenie16

Typy Zgaszone zaproszę do trochę nudniejszych kompozycji, gdzie greenery wyjdzie na pierwszy plan:

połączenie

połączenie3

połączenie17

połączenie18

połączenie19

połączenie20

Jestem ciekawa propozycji ze sklepów odzieżowych. W kolekcjach wiosennych na potęgę pojawiają się żółcie, zielni na razie za wiele nie widać. Jeżeli znajdziesz coś w odcieniu greenery, podziel się z nami w komentarzu.

Komentarze

Blog

Czytaj także...

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.