Strój po domu

Inspiracje Opublikowano: środa, 15 lutego 2017

Jedna z moich klientek opowiedziała mi kiedyś historię ze swojego ubraniowego życia: jej rodzina słysząc dzwonek do drzwi pokłóciła się, kto ma otworzyć. Nie dlatego, że nikomu nie chciało się ruszać sprzed telewizora. Bynajmniej!
Powodem był strój: wszyscy wyglądali tak, że wstyd było pokazać się komuś z zewnątrz!

Ta sytuacja śmieszy mnie i przeraża. Dlaczego śmieszy? Sama kiedyś szybko zmieniałam spodnie dresowe na inne gdy kurier wjeżdżał windą. Nie dlatego, że to źle chodzić w dresie. Powodem była plama, którą zrobił mi środek czyszczący. Spodni nie wyrzuciłam, bo przecież zupełnie nowe, tylko ta jedna plama. Zastanowiło mnie to dość mocno. Od kilku lat mój strój domowy jest godny pochwały: miły, wygodny, miękki, ale wciąż ŁADNY.

Przeglądając szafy moich klientów przeważnie trafiam na spory stosik ubrań, które nazywamy „po domu”, czasem „do sprzątania”. Jakie rzeczy trafiają do tego zestawu? Powyciągane dresy, sprane tshirty, bluzki z małą dziurką, lekko lub bardzo zmechacone swetry.
Wyobrażam sobie taką sytuację: przychodząc po pracy do domu, zrzucamy z siebie buty, sukienki, obcisłe rurki i eleganckie bluzki. Wrzucamy na siebie ciuchy „po domu”. Chcemy, aby było nam wygodnie, to jasne. Dlaczego jednak wygodnie często oznacza po prostu brzydko?

Dlaczego warto zadbać o strój po domu?

Po pierwsze, dla siebie samej. Przechodząc koło lustra warto zobaczyć w nim odbicie ładnie ubranej kobiety, a nie takiej, która nosi zniszczone ubrania.

Po drugie, dla osób, z którymi mieszkamy. Jeżeli jest to mąż/ partner sprawa jest prosta. Mężczyźni są wzrokowcami, a a starym, zmechaconym swetrze na pewno i spranych dresach na pewno nie będziesz wzbudzała namiętnych spojrzeń. Jeżeli masz dzieci, warto zadbać o standardy, jakie przekazujemy następnym pokoleniom. Dbająca o siebie mama daje dobre wzorce! Dbamy o to, co kochamy.

Co więc nosić w domu? To, w czym jest Ci wygodnie. Dla jednych będą to obcisłe dżinsy i balerinki, dla innych dres i bluza z kapturem. Możesz wybrać legginsy, ciepły, otwarty sweter. Latem: zwiewne, bawełniane czy wiskozowe sukienki będą świetnym wyborem.

Strój po domu

Oto kilka moich propozycji ze sklepów internetowych:

Kupuję, kupuję, kupuję
NM321I05D-C11@8-horz

Kupuję, kupuję, kupuję
strój po domu

Kupuję, kupuję, kupuję
strój do domu

Kupuję, kupuję, kupuję
strój po domu

Kupuję, kupuję, kupuję
sukienka po domu

Kupuję, kupuję, kupuję
sukienka po domu2

Komentarze

Blog

Czytaj także...

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.