O mnie

 

Aleksandra Frątczak-Biś

Możesz zapytać mnie, dlaczego zostałam osobistą stylistką. Czy z fascynacji błyszczącym światem mody? Czy od dziecka lubiłam się stroić? A może wyssałam to z mlekiem matki?
Nic z tych rzeczy. Moja mama zawsze miała obojętny stosunek do ubrań. Świadomość własnego stylu dopadła mnie dopiero po 20stce. Nigdy też nie byłam fashionistką podążającą ślepo za trendami.

Co więc się wydarzyło, że wkroczyłam w ten świat i mnie wciągnął?
Ludzie. Rozmowy z Tobą mnie sycą. Rozumiem to, co do mnie mówisz i rozumiem Twoje potrzeby. Potrafię znaleźć styl. Spójny z tym, kim jesteś.
Piękno. Lubię, gdy świat jest ładny. Ubrania są praktyczne, ale dobrze też, gdy są ozdobą.
Wyrażanie siebie. Inni postrzegają nas poprzez kod ubioru, który stosujemy. Czy tego chcemy czy nie, ubranie wysyła komunikat. To nie zawsze fair, ale to jak wyglądasz ma moc. I mówi. Ja dbam o to, by mówiło dobrze. I jestem dobra w tym co robię.

Wiem, że wygląd wpływa na Twoje samopoczucie i na to, jak odbiera Cię otoczenie. Chciałabym, aby ludzie czuli się świetnie z tym, jak wyglądają. Czasem to najlepszy sposób osiągania założonych sobie celów – zarówno zawodowych jak i prywatnych.

Droga do tego miejsca w moim życiu zaczęła się kilkanaście lat temu od przystanku Makijaż. Wszystko odbyło się bardzo szybko: podczas współpracy z firmą kosmetyczną sprzedaży bezpośredniej odbywałam szkolenia z zakresu makijażu. Wtedy już odkryłam, że kolory potrafią zmienić wizerunek kobiety. Po krótkim czasie i setkach prób zaczęłam wykonywać makijaże okolicznościowe i ślubne oraz przekazywać swoją wiedzę innym.

Formalne wykształcenie w zakresie makijażu zdobyłam w The London School of Beauty and Make Up. Po ukończeniu tej szkoły przez kilka miesięcy pracowałam jako makijażystka w agencji The Seyner Benson Recruitment w Londynie, gdzie wykonywałam makijaże dla kilku marek kosmetyków selektywnych. W Polsce pracowałam jako Make Up Artist, wykonując makijaże okolicznościowe oraz do sesji zdjęciowych.

Praca z makijażem i barwne ulice Londynu sprawiły, że zaczęły pociągać mnie kolory – nie tylko w kosmetykach, ale w całościowym wizerunku sylwetki. Ukończyłam szkolenia z zakresu Analizy Kolorystycznej, którą z wielką satysfakcją praktykuję zawodowo. W 2014 roku wydałam książkę „Ubierz się w kolor. Tajniki analizy kolorystycznej”, która pomaga czytelnikom w odnalezieniu typu kolorystycznego. W 2017 powstała druga książka „Jak ubrać się do pracy? Biznesowy dress code dla kobiet”.

Umiejętności z zakresu Personal Shopping’u sprawiły, że stałam się ekspertem w kreowaniu wizerunku osobistego. W ich zdobyciu pomogły mi certyfikaty uzyskane podczas szkoleń prowadzonych w OSA Akademia Wizerunku.

Uwielbiam szkolić! Praca z grupą to moja ogromna pasja. Prowadzę warsztaty inspiracyjne oraz szkolenia z zakresu dress code’u i budowania wizerunku dla firm. Byłam nauczycielem na kierunku wizaż i stylizacja w szkołach policealnych Żak i Copernicus.

Jestem Osobistą Stylistką – doradcą w Twojej szafie, dobrą koleżanką na zakupach, która wie, jak podkreślić atuty i ukryć niedoskonałości sylwetki. Ubieram również panów. Moja filozofia opiera się na prostym zdaniu wypowiedzianym przez Coco Chanel „Fashion is an architecture: it is a matter of propotions”. To właśnie proporcje sylwetki, a nie rozmiar świadczą o doskonałym wyglądzie.
Aleksandra Frątczak-Biś

Wejdź na bloga i poznaj mnie lepiej.

Kliknij tutaj i zobacz co dzisiaj u mnie słychać.

Zobacz także

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.