Co ubranie mówi o Tobie?

Inspiracje Opublikowano: środa, 13 grudnia 2017

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Na pewno znasz to powiedzenie. Założę się, że chociaż raz posłużyłaś się przeciwstawnym: „nie szata zdobi człowieka…” lub „nie oceniaj książki po okładce”.
Moja filozofia leży bliżej hasła z nagłówka. Dlaczego? Bo spotykam wiele dowodów na nie! I Tobie również radzę przyjąć do wiadomości: to, jak wyglądasz MÓWI!

Kilka dni temu byłam na spotkaniu, gdzie przekonałam się, jak silne komunikaty wysyłają ubrania, nawet w bardzo banalnych sprawach. Na owym spotkaniu było niemowlę, ubrane na niebiesko. Jak myślicie, ile osób założyło, że to chłopiec? Wszystkie! Mama musiała wręcz się tłumaczyć, że to córka, a ubranie … tak jakoś wyszło, może trochę dla zmyłki.

W naszej głowie mamy utarte ścieżki myślowe: łysy młodzieniec w dresie – uwaga, blondynka w różowym sweterku i jasnej spódnicy ołówkowej – sama słodycz, wyprostowany pan w dobrze dopasowanym garniturze i krawacie – powaga, a nawet sztywność.

Możliwe, że nie jesteś ani łysym młodzieńcem, ani słodką blondynką, ani panem w garniturze, ale te przykłady powinny zapalić lampkę w Twojej głowie: skoro o nich tak myślę, to co o mnie myślą inni?

Zapraszam na dzisiejszy video poradnik:

Komentarze

Blog

Czytaj także...

Strona korzysta z informacji przechowywanych w plikach cookies w celach funkcjonalnych oraz statystycznych.